Mam ogród i co dalej?

nawadnianie trawników nawadnianie trawnikówPosiadanie domu z ogrodem ma też swoje wady.
Wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i pracy.
Jeśli jest to nasze hobby, znamy się na roślinach i potrafimy je odpowiednio pielęgnować, to posiadanie ogrodu dostarczy nam dodatkowej satysfakcji. Ale nie każdy musi interesować się ogrodnictwem.

Niektórzy chcą się cieszyć urodą ogrodu, nie mając przy okazji odpowiednich zdolności do jego aranżacji.

Wiecznie zielona roślina- Cyprysy

Cyprys (Cupressus L.) ? rodzaj drzew iglastych z rodziny cyprysowatych.
Obejmuje ok.
17?19 gatunków, występujących w Ameryce Środkowej, w Azji od południowo-zachodnich Chin, poprzez rejon Himalajów po południowo-zachodnią Azję i północną Afrykę.

Pochodzący z Azji południowo-zachodniej cyprys wiecznie zielony jest często sadzonym gatunkiem ozdobnym w całym obszarze śródziemnomorskim. ... Cyprys wiecznie zielony jest od wielu wieków często sadzonym gatunkiem ozdobnym na terenach parkowych, w ogrodach i na cmentarzach w całym obszarze śródziemnomorskim.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyprys

Nasz ogród idealny

Istnieje dosyć dużo stylów aranżacji ogrodów. Trudno stwierdzić, który z nich jest obecnie w modzie - wiele zależy też od tego, jaki jest styl naszego domu.
Jeżeli to modernistyczna bryła, to ogród powinien być w miarę wierny tej dominancie.
Jednak równie dobrze sprawdzi się, chociażby ogród japoński, którego harmonijność i prostota idealnie wpiszą się w neutralną, nowoczesną bryłę domu.
Z innej strony patrząc. Kreowanie przestrzeni jest niezwykle fascynującym zagadnieniem.

A czym jest projektowanie ogrodu, jak nie tym właśnie? Większość z nas chce, aby nasz ogród był nie tylko piękny, ale także praktyczny w użytkowaniu - zasadniczo większość z nas nie ma wystarczającej ilości czasu na to, by traktować ogrodnictwo jako hobby.

Dobrze jest jeśli mamy jakiś pomysł. Jednak urzeczywistnieniem naszego wyobrażenia ogrodu może się zająć architekt krajobrazu. W tym temacie dodam jeszcze jedno. Temat jest bardzo wdzięczny do opisania.
Inwestując w nasz ogród, tak naprawdę dbamy o swój komfort - dobrze zaprojektowany będzie idealnym miejscem do relaksu - nie tylko biernego, ale również wśród przyjaciół przy popularnym ostatnio grillu.
Piękny ogród to nie wszystko - tak naprawdę funkcji ogrodu jest znacznie więcej.

Oczywiście, jeżeli nie dysponujemy dużym obszarem, trudniej będzie nam wszystko dobrze zaaranżować.

Jednak mimo to zdecydowanie warto się postarać! Natomiast z innej strony na to patrząc. .

Widok do druku:

nawadnianie trawników